Ana içeriğe atla

CASING İNDİRME EKİPMANLARI

Canrig Casing indirme ekipmanları casing’leri bağlamanın ve indirmenin mekanik, güvenli ve uygun maliyetli bir yolunu sağlar. Sondaj operasyonlarına bir Casing Drive System™ (CDS™) eklemenin bir çok faydası vardır.

Öncelikle, her bir CDS™ modelinin ana görevi casing indirme operasyonuna otomasyon sağlamak ve her bir casing’in tabana sorunsuz bir şekilde indirilmesine imkan sağlamaktır. Çimento operasyonlarında casing’e aşağı-yukarı haraketi ve rotasyon vererek daha güvenilir ve sağlam çimentolamanın yapıldığı kanıtlanmıştır. Canrig® casing indirme ekipmanları, çimento operasyonu esnasında casing’e eşzamanlı olarak döndürme ve aşağı-yukarı haraketi yapılmasına imkan sağlar.

Çoğu zaman, casing indirme ekipmanları sadece casing’in kuyuda sıkıştığı zamanlarda kullanılır. Canrig® CDS™ sıkışmış casing gibi zorlu durumlarla kesinlikle baş edebilir; fakat bundan daha fazlası için üretilmiştir. Canrig® CDS™ Top Drive ile koordine bir  şekilde çalışarak, casing üzerinde eğilme yükü oluşturmadan ve son tork üzerinde hasas kontrol sağlayarak mükemmel casing bağlantıları oluşturur. CDS™ ‘yi operasyonlarınıza başlamadan önce kurmanız, casing indirme ve çimento operasyonlarında verimlilğinizi artırarak tasaruf yapmanızı sağlayacaktır.

Canrig® CDS™ operasyonlarda gerekli ekipman sayısını azaltarak güvenliği artırır. Klasik bir casing indirme takımı, power casing tong, casing elevator, slip spider ve harici hidrolik güç ünitesi (HPU) gibi geleneksel ekipmanları içerir. Canrig® CDS™ tek başına tüm bunların yerini alır. Böylelikle, gereken insan gücünü azaltır, ekipman maliyetlerinde tasarruf sağlar ve karmaşayı azaltarak daha güvenli bir çalışma ortamı sağlar. CDS™ aynı zamanda operasyonlarda zaman kaybına neden olabilecek en önemli faktör olarak bilinen Casing Stabbing operatörüne olan ihtiyacı da ortadan kaldırır.